קודנית לרכב – שירות לקודנים עד בית הלקוח

רבות כבר דובר עליה, ויש מי שיגידו עליה שהיא "מציקה" או "מעכבת" לפני היצייאה לדרך, אבל האמת היא שהתקנת קודנית לרכב מהווה את אחד המכשולים הגדולים והמשמעותיים ביותר בפני פורצים וגנבי רכבים, ולכן גם אם היא נראית גם לכם כמו "תיק" ואתם מתלבטים האם להתקין אותה או לא, יש כמה דברים שכדאי לכם לקחת בחשבון, רגע לפני ההחלטה הסופית שלכם.

למה באמת חשוב להתקין קודנית לרכב?קודנית לרכב ,איך להתקין קודנית לרכב

הגנבים של היום הם לא הגנבים של פעם, ויעידו על כך טובי המומחים בתחום הסייבר, התרמיות הטלפוניות ואפילו גנבי הרחוב, שנראים תמימים במראה ראשון. כך נכון הדבר גם בתחום הרכב – ולמרות שתמיד יהיו פורצים וגנבי רכבים הפועלים בשיטות הפשוטות והמסורתיות, אין זה אומר שאיננו צריכים להתמגן כנגד פורצים חכמים וערמומיים יותר. אם נחשוב למשל על האמרה הידועה (והנכונה) לפיה מי שרוצה לפרוץ לרכב יכול לעשות זאת בפחות מ- 40 שניות, הרי שמקרים מסוימים, ועם הידע המתאים, הדבר יכול להיות נכון גם לגבי פריצה לקודניות רכב. אז למה זה בכל זאת כדאי? בדיוק מאותה סיבה: הקודנית מעכבת את תהליך הפריצה לרכב בהרבה מאד זמן יקר, ומשום כך נחשבת בעיני הגנב כלא משתלמת – אפילו אם הרכב לא נמצא בקרבת מקום אליכם. קודנית היא מכשיר שעשוי תמיד להסתבך או לא לעבוד, ולכן גם אם הפורץ מחזיק בידע אודות עקיפתה באופן תיאורטי, נדיר מאד ונמוך הסיכוי שהוא אכן יעשה בו שימוש.

איך להתקין קודנית לרכב?

קודנית לרכב ניתנת אמנם לרכישה בחנויות שונות, אך על פי רוב ההמלצה הגורפת היא להתקין אותה דוקא על ידי איש מקצוע – קרי חשמלאי רכב, כדי להבטיח שההתקנה תיעשה באופן "חלק" וללא תקלות בהמשך. חשוב להבין שמערכות החשמל ברכב הן רגישות ועדינות מאד, ולכן כל מגע חדש בהן עשוי לשבש את המערכת הכוללת ולהפוך אותה לתקולה במקרה הטוב, ולא שמישה בכמה מערכות במקרים הקשים יותר. אל תוותרו על טיפול מסור ומדויק של איש מקצוע, והבטיחו לעצמכם התנעה איכותית לאורך זמן – תוך ידיעה שמיגנתם את הרכב שלכם על הצד הטוב ביותר מפני פורצים. כולל ניתוק קודן לרכב לפי הצורך.